Działania zielonogórskich strażaków w walce z COVID-19

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zielonogórscy strażacy realizują szereg zadań wspomagających walkę z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem.
Zakres działań jest szeroki i elastyczny w związku z dużą dynamiką zmian.
Obecnie na terenie Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie, rozwinięto namioty służące jako polowe miejsca przyjęć pacjentów mające za zadanie wyodrębnienie osób podejrzanych zakażeniem COVID-19.
Strażacy pełniący przy namiotach służbę, prowadzą działania obsługi technicznej oraz zabezpieczenia pracy urządzeń będących elementem wyposażenia namiotów.

Od 17 marca b.r. zielonogórscy strażacy pełnili całodobową służbę na przejściach granicznych z Niemcami wspomagając działania kontrolne służb medycznych i Straży Granicznej w celu identyfikacji wjeżdżających do kraju osób podejrzanych zakażeniem koronowirusa.

Również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu oraz Miasta Zielona Góra biorą udział w kampaniach informacyjnych, zalecających przestrzeganie rządowych wytycznych wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.