STRAŻACY KOBIETOM

W dniu 08 marca br. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 PSP w Zielonej Górze, strażacy z województwa lubuskiego przygotowali już po raz III akcję edukacyjną pn. Strażacy Kobietom „Kobieta Potrafi”.

W zajęciach edukacyjnych wzięły udział panie, które chciały poszerzyć swoją wiedzę na temat zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi. W tym celu strażacy przygotowali zajęcia, które podzielili na 5 grup tematycznych, tj.

  • pierwsza pomoc przedmedyczna,

  • bezpieczne zachowanie w domu,

  • użycie gaśnic,

  • ewakuacja ludzi z pojazdu,

  • oraz pokaz sprzętu ratowniczego.

Zajęcia z zakresu bezpiecznego zachowania w domu zostały przeprowadzone w interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik”. Panie mogły ubrać się również w ubranie strażackie i ugasić ogień przy użyciu gaśnic. Dużym zainteresowaniem cieszył się moduł zajęć z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również ewakuacji ludzi z uszkodzonego pojazdu. Panie mogły również sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze „zadymionego pomieszczenia”, gdzie w absolutnych ciemnościach, mając nałożone „ciemne okulary” oraz symulator dźwięku poszukiwały poszkodowanych osób.

Na zakończenie szkolenia bryg. mgr. inż. Patryk Maruszak – Lubuski Komendant Wojewódzki wręczył wszystkim paniom biorących udział w zajęciach kwiaty oraz dyplom potwierdzający zdobycie tytułu „Kobieta potrafi”.

Opracował. mł. bryg. Ryszard Gura – oficer prasowy KM PSP w Zielonej Górze