Ćwiczenia z zakresu działań poszukiwawczo-ratowniczych

W dniu 23 marca br. Komenda Miejska PSP w Zielonej Górze była organizatorem ćwiczeń z zakresu działań poszukiwawczo-ratowniczych.
W ćwiczeniach udział brali strażacy zmiany służbowej z JRG w Sulechowie, członkowie SGPR z Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrzańskim, oraz druhowie z OSP Jarogniewice w Zielonej Górze wraz z psami przeszkolonymi do poszukiwań ludzi znajdujących się pod gruzem.
Ćwiczenia realizowano dwuetapowo. Pierwszą część poświęcono metodom zabezpieczania otworów okiennych i stropów w budynkach grożących zawaleniem. W tym celu wykorzystano sprzęt będący na wyposażeniu kontenera inżynieryjnego stacjonującego na terenie KM PSP w Gorzowie Wielkopolskim.  Drugi etap polegał na poszukiwaniach osób ukrytych na gruzowisku z wykorzystaniem psów ratowniczych i drona wyposażonego w kamery.
Ćwiczenia odbywały się pod nadzorem Wojewódzkiego Koordynatora Działań Poszukiwawczo-Ratowniczych oraz Instruktora z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Świebodzinie.